Kozie mleko-bądźmy eko!- gra miejska w Wieruszowie
23.03 w sobotę punktualnie o 12.00 na wieruszowskim rynku rozpoczęła się gra miejska pt. “Kozie mleko-bądźmy eko”. Grę stworzyła i przeprowadziła młodzież uczestnicząca w projekcie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie pt. “Wieruszowscy ekogracze” w ramach konkursu ekologicznego Równać Szanse. Osią projektu była ekologia, dzięki której młodzież podnosiła swoje kompetencje społeczne, uczyła się nowych rzeczy, a także znalazła sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Od listopada młodzież przygotowywała fabułę, trasę, zadania i niespodzianki dla uczestników zabawy w klimacie ekologicznym.
W sobotę na rynku spotkało się 5 drużyn, które zgodnie z regulaminem odnaleźć miały 8 stałych i 2 ruchome punkty, by rozwiązać 10 zagadek. Wszystko działo się na terenie Wieruszowa, trasa liczyła łącznie 2,5 km. Uczestnicy mieli 2 godziny, by zaliczyć grę oraz mogli zebrać max. 31 ekocoinów, czyli naszych zabawowych monet.
Pierwsza drużyna “Kokosy” na mecie pojawiła się już po 1h 5 min, przynosząc 22 monety.
Kolejno dotarli “Poszukiwacze”, “Wyindywidualizowani z rozentuzjazmowanego tłumu”, “Zielone motyle” oraz “Just off-line”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że przygotowana gra była bardzo fajną formą rozrywki i nauki w jednym, a młodzież spisała się doskonale.
Dla młodszych dzieci w tym samym czasie odbywały się warsztaty malowania toreb ekologicznych, które prowadziła Wiktoria- uczestniczka projektu ekologicznego.
Zdjęcia na naszym profilu na facebooku:
warsztaty malowania toreb ekologicznych
Wszyscy gracze otrzymali wieruszowskie koziołki. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali voucher ufundowany przez pizzerię “Włoska robota”, a drużyna która zajęła II miejsce otrzymała voucher ufundowany przez “Kebab Pyramids”.
Dziękujemy za udział w zabawie wszystkim uczestnikom, a sponsorom nagród za ufundowanie niespodzianek!
Ponadto w ramach projektu młodzież wspólnie z dorosłymi mieszkańcami Lubczyny zasadzili część drzew i krzewów otrzymanych od Zarządu Województwa Łódzkiego w ramach programu „100 tyś. Drzew na stulecie województwa łódzkiego”,
MGBP