„Wieruszów- czas okupacji” Piotr K. Grądziel, I. Grądziel

04 Wrz 2017 Kategoria: Aktualności, Spotkania autorskie

1 września w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja regionalistów: Piotra K. Grądziela i Ireneusza Grądziela pn. „Wieruszów- czas okupacji”.

Podczas wystąpień panowie opowiadali o Wieruszowie z okresu II wojny światowej, planach Niemców dotyczących naszego miasta, licznych zniszczeniach. Spotkanie dopełniła wystawa zdjęć, które obrazowały ten trudny czas, czas II wojny światowej  dla naszego miasta.

Podczas spotkania mieszkańcy chętnie dopowiadali znane im fakty historyczne z życia Wieruszowa, wspominali mieszkańców z prezentowanych fotografii. Dyskusja toczyła się również wokół książki pana Piotra K. Grądziela pt. „Wieruszów-  życie nad Prosną”.

Spotkanie w bibliotece choć dotyczyło trudnego tematu, było bardzo merytoryczne i ciekawe.

Wystawa pn. „Wieruszów czas okupacji” dostępna będzie do końca września w czytelni biblioteki.